خوش آمدید
  • p align="right">


23

مرداد

دهه کرامت

دهه کرامت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) مبارک

دهه کرامت

به گوش دل ندا آمد، که يار دلربا آمد
به درد ما دوا آمد، رضا آمد، رضاآمد
خدا داد آنچه را وعده،‌ بشد در ماه ذيقعده
که آمد بهترين بنده، رضا آمد ، رضا آمد
دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مبارکباد
امام رضا (ع) : کسى که حضرت فاطمه معصومه را زیارت کند پاداش او بهشت است .

03

مرداد

دومین گردهمايي مديران عامل شركت هاي تعاوني دهياري ها

دومین گردهمايي مديران عامل شركت هاي تعاوني دهياري ها

دومین گردهمايي مديران عامل شركت هاي تعاوني دهياري ها

قابل توجه مدیران عامل شرکتها

دومین جلسه هم اندیشی بررسی موفقیت ها و مشکلات و طرحهای قابل اجرای شرکت های تعاونی روز پنج شنبه مورخ 94/5/1 در محل شرکت تعاونی دهیاری های بخش شادمهر با حضور تعدادی از مدیران عامل طبق لیست پیوست برگزار خواهد شد.بدیهی است گزارشی از وضعیت موجود و اقدامات در دست اجرا را جهت بهره برداری به همراه داشته باشید.

آدرس : شهرستان محولات - شهر شادمهر - امام رضا 13 - شرکت تعاونی دهیاران بخش شادمهر

حضور در جلسه فوق ضروری می باشد

12

خرداد

آیین چراغ برات در استان خراسان رضوی

آیین چراغ برات در استان خراسان رضوی

مردم خراسان در نیمه های ماه شعبان هر سال یعنی طی روزهای دوازدهم تا چهاردهم شعبان با برگزاری مراسم مذهبی ویژه ای با عنوان چراغ برات یاد و خاطره عزیزان از دست رفته را گرامی داشته و به یاد مردگان خیرات می کنند. مراسم شب های برات یا چراغ برات سابقه ای دیرینه و ریشه دار دارد. مردم شهر مشهد وتوابع آن (دشت توس) در حال حاضر به طور گسترده و جدی به مراسم چراغ برات می پردازند. اصلی ترین کار مردم در روزهای برات رفتن به آرامستان ها و زیارت خاک مردگان است. در این شبها مردم با روشن کردن شمع بر گلزار مردگان خود برای شادی روح آنها دعا می‌خوانند.
اگرچه مراسم چراغ برات که در سه شب و روز یازده تا چهارده شعبان و یا دوازده تا ۱۵ شعبان در استان خر اسان، ریشه دینی ندارد و در چند صد ساله حضور اسلام در ایران این سنت مورد تایید پیشوایان دینی قرار نگرفته ولی این سنت حسنه مربوط به ایران باستان است و به دلیل عجین شدن این رسوم با دین مبین اسلام تاکنون مخالفتی از سوی مراجع دینی با آن صورت نگرفته است.

01

خرداد

مشهدالرضا در سالروز ميلاد امام حسين(ع) ، سراسر نور و سرور

مشهد ، پایتخت معنوی ایران اسلامی ، در سومین روز از ماه مبارک شعبان ، سالروز میلاد امام حسین (ع) ، سراسر نور و سرور است.
دلدادگان حریم ولایت در بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) ، امام هشتم شیعیان جهان در مشهد (شمال شرق ایران) گرد آمده‎اند و ولادت امامی را جشن گرفته‎اند که به فرموده پیامبر گرامی اسلام (ص) ، چراغ هدایت و کشتی نجات است.
امروز ، جمعه سوم ، شعبان سال 1436 هجری قمری مصادف با ولادت حضرت امام حسین (ع) ، امام سوم شیعیان جهان و روز پاسدار در ایران اسلامی است.
شهر مقدس قم (جنوب تهران) نیز در شب و روز میلاد با سعادت حضرت ابا عبداله الحسین (ع) سراسر نور و سرور گزارش شده است.
مشهدالرضا در سالروز ميلاد امام حسين(ع) ، سراسر نور و سرور

24

مهر

باید با نگاه تمدن ساز و راهبردی به آموزه های مهدویت نگریست

استاد مرکز تخصصی مهدویت گفت: باید با نگاه تمدن ساز به آموزه های مهدویت نگریست.
باید با نگاه تمدن ساز و راهبردی به آموزه های مهدویت نگریست
به گزارش صیح توس به نقل از بصیر سبزوار، حجت الاسلام امیر محسن عرفان درحاشیه جشنواره مهدویت در اظهار داشت: باید با نگاه تمدن ساز وراهبردی به آموزه های مهدویت نگریست واز برخوردهای صرفا احساسی وعاطفی فاصله بگیریم.

24

مهر

افزایش ۲٫۵ برابری اعتبار مناطق کم برخوردار

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اختصاص 540 میلیار ریال اعتبار نقدی و غیر نقدی برای تملک و اجرای کمربند سبز شمالی در حاشیه کال کشف رود خبر داد.
افزایش ۲٫۵ برابری اعتبار مناطق کم برخوردار
به گزارش صبح توس به نقل از پرستوها ، خلیل‌الله کاظمی در نشست خبری تشریح عملکرد یکساله شهرداری ،اظهارکرد:در دو بخش فعالیت های عمرانی وسعه ایدر معاونت خدمات شهریو محیط زیست می توان به انجام اموری مانند کارهای روزانه همچون رفت و روب جمع‌آوری زباله‌های شهری، فعالیت‌های آتش‌نشانی و… به لحاظ کیفی مد نظرقرار می گیرد.

وی ادامه داد:در این راستا یکی از اقدامات انجام شده در کنار افزایش کیفیت کاری، کاهش میانگین زمان خدمت‌رسانی به شهروندان نیز مدنظر بوده است که با توجه به این بخش توانستیم یک ساعت زمان رفت و روب معابر شهر مشهد را با مکانیزه کرده سیستم‌ها و ماشین‌آلات کاهش دهیم.

24

مهر

در مرام‌های انقلابی، از افراط و تفریط بپرهیزید / فعالان کانون‌ها باید توزیع کننده معارف به قلب‌ها و افکار باشند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در مرام‌های انقلابی، از افراط و تفریط بپرهیزید چرا که فعالان کانون‌ها باید توزیع کننده معارف به قلب‌ها و افکار باشند.
در مرام‌های انقلابی، از افراط و تفریط بپرهیزید / فعالان کانون‌ها باید توزیع کننده معارف به قلب‌ها و افکار باشند
به گزارش خبرنگار فرهنگی صبح توس، حسن رحیم پور ازغدی در نخستین اجلاس شبکه مسجد یاوران منتظر، اظهار کرد: مسجد قلب تپنده تمامی نهادها است و تمام عنصرهای جامعه در گرداگرد مسجد شکل می‌گیرند و پس از آن جامعه تمدنی شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه با افراط و تفریط نمی‌توان تمدن سازی اسلامی انجام داد؛ افزود: تمدن اسلامی ترکیب حسن فاعلی و فعلی و همچنین ترکیب حسن اجتماعی و فرهنگی است.

24

مهر

بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی کار خود را آغاز کرد

بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی مشهد به مناسبت روز جهانی نابینایان مورد بهره برداری قرار گرفت.
بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی کار خود را آغاز کرد
به گزارش صبح توس ، مریم رام مسئول کتابخانه عمومی شریعتی شهرستان مشهد عنوان داشت همزمان با روز عصای سفید، بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی مشهد کار خود را آغاز نمود.

مسئول کتابخانه دکتر شریعتی ضمن بیان این مطلب افزود: در جلسه هم اندیشی که به همین مناسبت به همت رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد و با حضور مسوولان سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی و جمعی از نخبگان کم بینا و نابینا برگزار شد، بخش نابینایان کتابخانه دکتر شریعتی رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.

گفتنی است، در این جلسه دکتر پوریوسف معاونت توابخشی بهزیستی خراسان رضوی و باقرزاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی مشهد و جلالی مسئول نابینایان استان به سخنرانی برای حضار پرداختند و در خاتمه ضمن شنیدن نظرات کتابداران و نخبگان کم بینا و نابینا اظهار داشتند تمام تلاش خود را در جهت رفع نقایص موجود و تجهیز بیش از پیش این بخش انجام خواهند داد

24

مهر

انجام عملیات قرنطینه ای بر روی ۱۱۲ واگن نهاده های خوراک دام در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: در اقدامی بی سابقه و در یک روز کاری تعداد 112 واگن محتوی نهاده های خوراک دام توسط واحد قرنطینه شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس مورد بازدید و بازرسی و نمونه گیری و ارسال نمونه قرار گرفت.
انجام عملیات قرنطینه ای بر روی ۱۱۲ واگن نهاده های خوراک دام در سرخس
به گزارش صبح توس، دکتر عباس باغبان نژاد در گفتگو با نسیم سرخس، اظهار کرد: خطر ورود انواع آلودگی های میکروبی و شیمیایی و رادیواکتیو به صورت ناخواسته و یا با اهداف تخریبی و بیوتروریستی باعث شده تا سازمان دامپزشکی نظارت دقیق و شدیدی بر واردات خوراک دام از قبیل جو، گندم، سبوس گندم، کنجاله پنبه دانه و … داشته باشد و از این طریق به حفظ و صیانت از سرمایه دامی کشور کمک کند.

24

مهر

سرخس معدنی غنی از داشته‌ها؛ شهر حسرت‌ها و غفلت‌ها

از مشهد به‌سوی شمال شرقی‌ترین نقطه ایران که راهی می‌شوی در پس جاده‌ای پرپیچ‌وخم و پس از گذر از مناظر بکر و زیبا به ارتفاعات مرزداران می‌رسیم که امتداد رشته جبال هزار مسجد و پاره‌ای از قلل آن بالغ‌بر3200 متر ارتفاع دارد؛ پوشیده شده است از جنگل‌های پسته وحشی.
سرخس معدنی غنی از داشته‌ها؛ شهر حسرت‌ها و غفلت‌ها
به گزارش صبح توس، در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرکز سرخس ارتفاعات گردنه شورلق و چاله زرد در قسمت‌های جنوب و غرب قرار دارد و از ویژگی‌های جالب منطقه سرخس در این است که در حدفاصل حاشیه خارجی صحرای قره قوم تا لبه فلات ایران قرارگرفته است و از دو سو به بستر دو رودخانه محلی کشف رود و تجن (۲۰۰ کیلومتر) محدود می‌گردد و از غرب به شهرستان مشهد و از شمال غرب به شهرستان کلات و از جنوب به شهرستان تربت‌جام محدود است.

سامانه پیامک

جهت ثبت نام در سامانه پیامک تارنما، عدد دو را به شماره50001040515689 ارسال کنید تا آخرین اخبار و اطلاعیه ها به شماره شما اس ام اس شود

مذهبي
نظرسنجی

نظرتون در مورد روستای زرمهر چیه

شنیدم روستا قشنگیه
دوست دارم از نزدیک ببینم
تا به حال چندین بار سفر داشتم
دوست ندارم بیام زرمهر
تا حالا اسمش هم نشنیدم

جست و جو
تبلیغات
امار

Web Analytics

Clicky

© 2014 toosafzar-Theme — truly 09393933200. All rights reserved.